Verzia pre slabozrakých

AKTUALITY


Pripravujeme - pri príležitosti mesiaca úcty k starším divadelné predstavenie Ženský zákon.

Termín 13.10.2019 so začiatkom o 16.00 hod.


Oznámenie

Obecný úrad v Ruskej Novej Vsi oznamuje obyvateľom obce, že Správa a údržba ciest PSK zahájila dňom 20.08.2019 rekonštrukciu havarijného stavu cesty III.triedy v úseku od čísla domu 13 po číslo domu 38. Občania, ktorí v danom úseku bývajú, budú mať obmedzený vjazd do svojich rodinných domov. Na dočasné parkovanie áut môžte využiť parkovisko pri Obecnom úrade v Ruskej Novej Vsi. Ďakujeme za pochopenie.


Ochrana lesov a prírody pred požiarmiInformácia Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy Prešov o šíriacom sa africkom more ošípaných.

Plagát 1

Plagát 2


Informácia Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy Prešov o registrácii ošípaných v Centrálnej evidencii hospodárskych zvierat a o povinnosti čipovať psov.

+ Prílohy : 1. Registrácia chovu

                   2. Potvrdenie Soc. poisťovne o výplate dôchodkových dávok

                   3. Potvrdenie ÚPSVaR o príjemcovi v hmotnej núdzi

 

Ministerstvo vnútra SR Prezídium PZ úrad kriminálnej polície: Radíme Seniorom - Seniori pozor na volajúcich podvodníkov a svoje finančné úspory
OZNAM
Pre lepšiu orientáciu v obci je na webovej stránke k dispozícii GPS navigátor. Obsahuje zoznam súpisných čísel s možnosťou vyhľadávania, zobrazenia na mape a navigovania (priamy odkaz na mapovú aplikáciu mobilných zariadení - Android, IPhone, Windows Phone)Harmonogram vývozu odpadu september 2019
 
-    4.9.2019 - komunálny odpad
-    5.9.2019 - papier
-  10.9.2019 - plasty, kovové obaly, tetrapak
-  18.9.2019 - komunálny odpad
-  26.9.2019 - elektroodpad

Daň za psa na rok 2019
Poplatok za jedného psa je 7 €. Daň je možné zaplatiť do pokladne obecného úradu.
Žiadame všetkých majiteľov psov, aby zabezpečili pohyb svojich psov výlučne na vlastných pozemkoch. V prípade pohybu psa na verejnom priestranstve budú voči majiteľom vyvodené všetky sankcie podľa zákona. Viac info tu.